Pobjeda šahista Elektrostrojarske škole na županijskom natjecanju!

U srijedu 14.2.2018. u Areni Varaždin odigrano je ekipno prvenstvo osnovnih i srednjih škola Varaždinske županije.

Nakon odigranih pet kola protiv ekipe Prve gimnazije ekipa Elektrostrojarske škole u sastavu Matija Njegač, Borna Matkun, Luka Hereković, Emanuel Nižetić i Matej Bunić pobijedila je rezultatom 15,5 : 9,5 i osvojila zlatnu medalju.

U ekipi Prve gimnazije nastupila je Noemi Špiranec prošlogodišnja prvakinja Hrvatske u šahu u juniorskoj kategoriji do 17 godina, sudionica Svjetskog prvenstva održanog u Urugvaju. Iako je ostvarila svih pet pobjeda učenici Elektrostrojarske škole su pokazali svoje znanje protiv ostalih članova ekipe Prve gimnazije i zasluženo ostvarili pobjedu. Matija i Borna osvojili su po četiri boda, Emanuel tri, Luka dva i pol, te Matej dva. Veseli i podatak da su tri člana ekipe učenici prvoga razreda smjera tehničar za mehatroniku, a samo Emanuel ove godine završava sa srednjoškolskim danima.

Veliki uspjeh očekujemo i 7. travnja kada se u sklopu Festivala šaha igra pojedinačno prvenstvo učenika srednjih škola Varaždinske županije.