4. turnir Pojedinačnog prvenstva učenika srednjih škola Varaždinske županije - VELIKI PUŽ

30. siječnja 2020. je u Elektrostrojarskoj školi održan četvrti turnir serijala VELIKI PUŽ.

Sudjelovalo je 24 natjecatelja iz četiri srednje škole, Prve gimnazije Varaždin, Strojarske i prometne škole, Graditeljske, prirodoslovne i rudarske škole, te Elektrostrojarske škole.

Prema pravilima prvenstva na četvrtom turniru natjecatelji su podijeljeni na tri turnira prema rezultatima ostvarenima tijekom nastavne godine.

Na A turniru su se natjecatelji koji su na prva tri turnira postizali najbolje rezultate prvo mjesto je osvojio Matija Njegač (Elektrostrojarska škola) i osvojio zlatnu medalju, drugo mjesto je zauzeo Hrvoje Hostnjak (Elektrostrojarska škola), a treći je bio učenik Prve gimnazije Varaždin, Filip Križanić.

Konačan poredak – A turnir

4. šahovski turnir Veliki PUŽ

Na B turniru su se natjecali učenici koji su u ukupnom poretku bili iza najbolje osmorice.

Prva tri natjecatelja su također osvojili medalje u B turniru. Također je nagrađena i najbolja natjecateljica na turniru Estera Bunić iz Elektrostrojarske škole.

Konačan poredak – B turnir

U C turniru su se natjecatelji koji su po prvi put sudjelovali na VELIKOM PUŽU.

Najbolji od njih su nagrađeni medaljama za C turnir.

Konačan poredak – C turnir

Čestitam i zahvaljujem svim mentorima koji su pripremali natjecatelje i motivirali ih da se uključe u ovu vrijednu akciju.

Ovogodišnja sezona prvenstva završava 5. turnirom koji će se održati 29. veljače 2020. u Prvoj gimnaziji Varaždin u sklopu Festivala šaha.

Na turnir se mogu prijaviti svi zainteresirani srednjoškolci iz Varaždinske županije. Također će se na Festivalu održavati razna događanja vezana uz šah.